Κτηνίατρος στην Ολλανδία

Επιβλέπων κτηνίατρος

Εκτιμάτε την ασφάλεια των τροφίμων και την ευζωία και είναι η επίβλεψη ένα από τα ταλέντα σας; Η Vetwork θα ήθελε να σας συστήσει ως τον ιδανικό υποψήφιο για τη θέση του επιβλέποντος κτηνιάτρου στον φορέα διασφάλισης ασφάλειας τροφίμων και καταναλωτικών αγαθών της Ολλανδίας (NVWA). Η Vetwork είναι ένα καταχωρημένο και με πιστοποίηση NEN 4400-1 γραφείο προσλήψεων εξειδικευμένο στον κτηνιατρικό τομέα.

Όντας επιβλέπων κτηνίατρος θα επιτηρείτε την ασφάλεια των τροφίμων και την ευζωία των ζώων. Αυτό συμπεριλαμβάνει την διασφάλιση της συμμόρφωσης στα σφαγεία, κατά την μεταφορά και τη πιστοποίηση εισαγωγών και εξαγωγών προϊόντων ζωικής προέλευσης. Κατά την επίβλεψη θα δίνεται έμφαση στην επιτήρηση των διαδικασιών και στην επιβολή των απαιτούμενων μέτρων όποτε αυτό κρίνεται απαραίτητο. Επιπλέον θα λειτουργείτε συμβουλευτικά αναφορικά με την εφαρμογή της νομοθεσίας και των κανονισμών.

Ανάλογα με το φόρτο εργασίας, θα διοριστείτε σε μικρό, μεσαίο ή μεγάλο σφαγείο (ερυθρό κρέας ή/και πουλερικά). Θα επισκέπτεστε επιπλέον εταιρείες του πρωτογενή τομέα, κέντρα διαλογής εξαγωγών και σημεία ψύξης.

Οι επίσημοι κτηνίατροι είναι παρόντες κατά την διάρκεια των διαδικασιών που εκτελούνται σε ζώα προς σφαγή. Εκτελούν ένα εύρος καθηκόντων, συμπεριλαμβανομένου του ελέγχου προ και μετά τη σφαγή και έλεγχο στην υγεία και ευζωία των ζώων που παρουσιάζονται για σφαγή. Οι επίσημοι αυτοί έλεγχοι διαβεβαιώνουν ότι οι εταιρείας παραγωγής τροφίμων παράγουν κρέας σύμφωνο με τις κανονιστικές διατάξεις, με την κατάλληλη σήμανση που δείχνει την καταλληλόλητα του για την είσοδο στην τροφική αλυσίδα. Ο NVWA είναι ένας κυβερνητικός οργανισμός και έχει μια αποκλειστική ομάδα εκπαιδευμένων και ικανών κτηνιάτρων- ελεγκτών που εκτελούν τις επιθεωρήσεις με προγραμματισμένη (ανακοινωμένη) βάση.

Είσαστε το νέο μέλος της ομάδας;

Η Vetwork προσφέρει εντατικά μαθήματα εκμάθησης Ολλανδικών με στόχο την απόκτηση επιπέδου Β2, προϋπόθεση για την συμμετοχή στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα που ακολουθεί. Μια βασική εξέταση και αξιολόγηση (στα Αγγλικά και τα 2) αποτελούν μέρος της διαδικασίας επιλογής.

Παροχές:

• Εξαιρετικός μισθός (με βάση τις 30 ώρες/εβδομάδα) και δευτερογενείς όροι της σύμβασης.
  • Σύμβαση για έναν χρόνο με την δυνατότητα επέκτασης (σε μόνιμη απασχόληση).
  • Μαθήματα Ολλανδικής γλώσσας (μισθός παρέχεται κατά την διάρκεια των μαθημάτων).
  • Εκπαίδευση (εν μέρει στον τόπο εργασίας) με τον πελάτη.
  • Υποστήριξη κατά την μετεγκατάσταση.
  • Υποστήριξη κατά την υποχρεωτική καταχώριση στο Ολλανδικό κτηνιατρικό μητρώο (CIBG).
  • Συλλογική ασφάλεια υγείας με έκπτωση.
  • Χρήση εταιρικού αυτοκινήτου (μετά την επιτυχή ολοκλήρωση του κύκλου μαθημάτων).

Απαιτήσεις:

• Πτυχίο Κτηνιατρικής το οποίο αναγνωρίζεται από το Ολλανδικό κτηνιατρικό μητρώο, σύμφωνα με την σχετική Ευρωπαϊκή οδηγία.
  • Προτίμηση η ύπαρξη κτηνιατρικής εμπειρίας ή στον τομέα.
  • Ικανότητα γραπτής και προφορικής έκφρασης στην Αγγλική γλώσσα.
  • Εξαιρετικές γραπτές και προφορικές επικοινωνιακές ικανότητες, και ικανότητα ταχείας εκμάθησης γραπτών και προφορικών Ολλανδικών.
  • Επιχειρηματική οξυδέρκεια. Ορθές προτεραιότητες και ταχεία λήξη αποφάσεων όταν αυτό απαιτείται.
  • Διαρκής ενσωμάτωση των αξιών και στόχων του NVWA.
  • Αυτοπεποίθηση και δυνατότητα λειτουργίας υπό πίεση.
  • Έγκυρο δίπλωμα οδήγησης τύπου Β.
  • Δυνατότητα μετεγκατάστασης στην Ολλανδία.

Χρονοδιάγραμμα:

Η έναρξη της εργασίας είναι το Απρίλιο του 2019 Σε περίπτωση που χρειάζεστε κάποια περαιτέρω πληροφορία μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας:

Vetwork B.V. Landjuweel 5a, 3905 PE Veenendaal The Netherlands, +31(0)318 860 181

Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείο: info@vetwork.nl Ιστοσελίδα: www.vetwork.nl  Facebook: www.facebook.com/vetwork.nl

LinkedIn: www.linkedin.com/company/v-twork

Πηγή: Γ.Δ.